W kontenerach aranżowane są zarówno biura i sanitariaty, jak również firmy, bary, sklepy czy kawiarnie. Takie przestrzenie są funkcjonalne i estetyczne, a same prace montażowe przebiegają bardzo sprawnie. Wszystko to sprawia, że kontenery coraz częściej wykorzystywane są nie tylko doraźnie, ale też długoterminowo. 

Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! 

Kontenery biurowe i sanitarne ‒ zalety 

Jakie są główne zalety kontenerów? Wymienić tutaj możemy: 

  • Szybki montaż i demontaż ‒ w przypadku konstrukcji z kontenerów nie musimy martwić się o fundamenty, a to w znacznym stopniu skraca czas montażu. 
  • Łatwy transport ‒ kontener można bez problemu przetransportować w dowolne miejsce. Jeśli zajdzie taka konieczność bez większych przeszkód zmienimy jego lokalizację. 
  • Duże możliwości aranżacyjne ‒ moduły kontenerów mogą być ze sobą połączone, dzięki temu powstaje przestrzeń o dowolnej wielkości, dostosowana do naszych potrzeb. W kontenerach można też umieścić ścianki działowe, a także wszystkie potrzebne meble i sprzęty. 
  • Komfort termiczny ‒ dzięki odpowiedniej izolacji kontenery sprawdzają się o każdej porze roku, również zimą. Taka przestrzeń może być wyposażona w ogrzewanie, wentylację, klimatyzację. 

Kontenery biurowe 

Za pomocą kontenerów można stworzyć nowoczesną przestrzeń biurową, zbudować biura sprzedaży, biura obsługi klientów, recepcje. W kontenerze bez problemu stworzymy stanowiska pracy, ustawimy biurka, stół z krzesłami, szafy na dokumenty. 

Kontenery sanitarne 

W kontenerach urządzane są także sanitariaty. Taka łazienka może być wyposażona w umywalki, toaletę, wannę, pisuary, prysznic, gniazdka, grzejniki, oświetlenie, bojler. Ściany oraz podłogi kontenerowych sanitariatów są odpowiednio zabezpieczane przed wodą i wilgocią, są też bezproblemowe w utrzymaniu w czystości. Łazienka i toaleta w kontenerze to doskonałe rozwiązanie w przypadku placów budów czy kempingów. 

Kontenery mają wiele zalet, za ich pomocą można stworzyć nowoczesną przestrzeń biurową czy funkcjonalne sanitariaty o dowolnej powierzchni. Dzięki odpowiedniej izolacji, instalacji ogrzewania oraz klimatyzacji kontenery sprawdzają się o każdej porze roku, co więcej, wyglądają estetyczne, są łatwe w montażu i demontażu.